Ślady pobytu człowieka na terenie Zabrza tematem wykładu w Galerii Café Silesia. Wstęp jest wolny

W Galerii Café Silesia odbędzie się wykład Radosława Zdaniewicza „ Od epoki kamienia po początki rewolucji przemysłowej. Archeologiczne dziedzictwo kulturowe Zabrza na tle regionu górnośląskiego”.

Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 2 lutego. Rozpoczęcie o godzinie 17:00.

Ślady pobytu człowieka na terenie dzisiejszego Zabrza sięgają jeszcze epoki kamienia. Podmokły, pagórkowaty, zalesiony teren sprzyjał osadnictwu społeczności opartych na polowaniach i zbieractwie – czytamy w opisie spotkania (FB – kliknij TU).

Od ponad 100 lat na tym terenie mają miejsce znaleziska archeologiczne. Jednym z badaczy eksplorujących zabrzańskie tereny w poszukiwaniu znalezisk archeologicznych jest Radosław Zdaniewicz, absolwent Archeologii w Instytucie Archeologii Uniwersytetu Łódzkiego.

Do 2018 roku Zdaniewicz był pracownikiem Muzeum w Gliwicach. Autor ponad 20 publikacji naukowych dotyczących przede wszystkim archeologii terenu Górnego Śląska oraz uczestnik licznych konferencji, seminariów i sympozjów naukowych, gdzie prezentował wyniki swoich prac archeologicznych.

WSTĘP WOLNY.

Galerii Café Silesia, ulica 3 Maja 6, 41-800 Zabrze

(żms)
Ilustracja: Młodzież szkolna w trakcie prac archeologicznych nad rzeką Bytomką w Biskupicach (fot. archiwum Muzeum Górnośląskie w Bytomiu)