Wielkanocne rozkłady jazdy komunikacji miejskiej. Zmiany zaczną się od Wielkiego Czwartku

W czasie Świąt Wielkanocnych w komunikacji miejskiej na wybranych liniach będą obowiązywać specjalne rozkłady jazdy, a niektóre z połączeń zostaną zawieszone. Pierwsze ze zmian zaczną obowiązywać już 17 kwietnia, ale najwięcej z nich zostanie wdrożonych w Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny.

Przed Świętami i zaraz po nich (17, 18 oraz 22 kwietnia) będą obowiązywać robocze rozkłady jazdy, w Wielką Sobotę (19 kwietnia) – sobotnie rozkłady jazdy, a w Niedzielę Wielkanocną oraz Poniedziałek Wielkanocny (20 i 21 kwietnia) – niedzielne i świąteczne rozkłady jazdy.

To najważniejsze zasady, którymi powinni sugerować się nasi pasażerowie podczas korzystania z naszej komunikacji miejskiej

– wskazuje Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Metropolitalnego.

Od tych reguł na niektórych liniach będą jednak pewne wyjątki. Z tego właśnie powodu rekomendujemy naszym podróżnym sprawdzenie rozkładu jazdy interesującej nas linii przed wyjściem z domu na przystanek – dodaje.

Największych zmian pasażerowie powinni spodziewać się w Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny (21 i 22 kwietnia). Wówczas na poszczególnych liniach tramwajowych i autobusowych obowiązywać będą rozkłady jazdy ważne w tzw. Święta szczególne, a niektóre z linii zostaną zawieszone – chodzi tutaj o linię tramwajową 23 oraz linie autobusowe 26, 61, 71, 88, 90, 116, 142, 200, 220, 230, 232, 250, 610, 662, 676, 687, 688, 693, 694, 721, 722, 835, 959. Warto pamiętać, że w przypadku niektórych linii występują różne warianty rozkładów jazdy roboczych, sobotnich i niedzielnych.

Jeśli one występują, to w dni robocze (17, 18 i 22 kwietnia) nasi podróżni powinni sugerować się wariantem nieszkolnym lub niewakacyjnym, w Wielką Sobotę wariantem niewakacyjnym, a w Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny wariantami niehandlowymi lub niewakacyjnymi

– wyjaśnia Wawrzaszek.

Wszystkie informacje dotyczące zaplanowanych na czas Świąt zmian w komunikacji miejskiej dostępne są już na stronie internetowej ZTM i Transport GZM w zakładce Komunikaty. W specjalnie opracowanym komunikacie przy każdym dniu wskazano zarówno obowiązujące rozkłady jazdy, jak i wyjątki dotyczące poszczególnych linii tramwajowych i autobusowych. Pasażerowie mogą również zadzwonić na bezpłatną i czynną przez całą dobę infolinię (800 16 30 30).

Rozkłady jazdy autobusów warto sprawdzać na bieżąco na stronach rj.metropoliaztm.pl oraz rj.transportgzm.pl.

(żms)/mat. ZTM